Yunan askerlerinden provokasyon

Yunanistan provokasyona doymuyor. Didim iskelesinden önceki gün açılan Türk balıkçılar Samos Adası’na 6, Eşek Adası’na 4 mil uzakta, uluslararası suda balık tutmak için ağ attı. Türk balıkçı teknesine yaklaşan Yunan Sahil Güvenlik teknesinde bulunan askerler, silah çekerek nişan aldı.

Balıkçılar, o anları cep telefonu kamerası ile kaydetmeye başladı. Görüntü çekildiğini gören asker, silahını indirdi. Balıkçılar, yasak bölgede olmadıklarını kanıtlamak için teknedeki koordinatları gösteren cihazı da görüntüledi. Yunan askerleri yaklaşık bir saat boyuncu balıkçılara sözlü olarak ve el hareketleriyle tacizde bulundu.

Uluslararası sulardan Türk sularına giren balıkçılara, burada da taciz sürdü. Yunan askerleri ve Türk balıkçıları arasında geçen bağırışmalar ve tüm yaşananlar saniye saniye kaydedildi.

PLASTİK MERMİ İDDİASI 

Aynı bölgeye ağ atan başka bir balıkçı ise Yunan Sahil Güvenlik botundan plastik mermi ile sıkıldığını ileri sürdü. Teknesinin bu merminin isabet etmesi sonucu camlarının kırıldığını öne süren balıkçı o anları da cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir