Yumurta reise vurana kötü haber

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Yeni Zelanda’da iki camiye düzenlenen te-rör saldırısının ardından Müslümanları hedef alan açıklamalarıyla tepki çeken ve protesto amacıyla kendisine yumurta atan gence vuran Avustralyalı Bağımsız Senatör Fraser Anning hakkında suç duyurusunda bulunulması gerektiğini açıkladı.

Morrison, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kanunların Senatör Anning’e karşı işletilmesi ve Anning’in gence vurmakla suçlanması gerektiğini” belirtti.

Eylemden sonra 14 yaşındaki Will Connely Anning tarafından tokat yemiş ve yere yatırılarak dayak atılmıştı.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Öte yandan, yerel basının haberine göre, Sydney’de yaşayan doktor Kate Ahmed ve Melbournelü yazar Harris Sultan, sosyal medyada Anning’in parlamentodan gönderilmesi talebiyle imza kampanyaları başlattı.

NE DEMİŞTİ?

Avustralyalı senatör tepki çeken açıklamasında “her zamanki gibi sol görüşlü siyasetçiler ve medya bugün meydana gelen silahlı saldırının sebebini si-lah yasaları ya da milliyetçi görüşlere sahip kişiler olarak sıralayacak fakat bunlar tamamen kalıplaşmış saftatadan ibaret.

Yeni Zelanda sokaklarında bugün yaşanan katl-iamın gerçek sebebi Müslüman fanatiklerin Yeni Zelanda’ya göç etmesine imkan sunan göç programıdır.

Dürüst olalım bugün kurbanlar Müslüman olsa da gerçekte suç işleyen kişiler genellikle onlar oluyor. Dünya genelinde Müslümanlar inançları adına insanları öld-ürüyor.

Gerçek olan şu ki İslam diğer dinler gibi değil. İslam faşizme eş değerdir. Bu vahşi inancın yolundan gidenlerin bu örnekte öld-ürenler olmaması onları suçsuz kılmaz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir