Yerli telefon firması fabrika açtı

Türkiye “yerli ve milli” atağına kalktı. Yerli akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayar firması Reeder, Samsun’da 180 kişinin istihdam edildiği fabrikanın açılışını yaptı. Organize Sanayi Sitesi’nde düzenlenen fabrikanın açılış töreninde konuşan Reeder Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, memleketi Samsun’a bu yatırımı yapmaktan duyduğu mutluluğu belirtti.

“HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Saral, bu fabrikanın açılmasıyla bir hayalini gerçekleştirdiğini ifade etti ve şunları söyledi, “Benim bir hayalim var. Samsun’dan, değer yaratan Türkiye için gerçek değer yaratan dünyada kimsenin vazgeçemeyeceği bir mücadeleyi vermek. Bu mücadeleyi daha önce bu topraklarda yaşayan büyüklerimiz verdiler. Samsun markasıyla verdiler. Biz de şimdi Reeder markasıyla vereceğiz.” dedi.  Saral, bu mücadeleyi verirken Turkcell’in her zaman kendisine destek olduğunu vurguladı.

“10 YIL SONRA BURAYA GELDİĞİMİZDE BAMBAŞKA BİR FABRİKA GÖRECEĞİZ”

Terzioğlu, Reeder’ın hikayesinin Türkiye’nin teknoloji gelişiminde çok önemli bir anı olacağını sözlerine ekledi;

“Bir 10 sene sonra buraya geldiğimizde bambaşka bir fabrika göreceğiz. Bambaşka şeyler üretildiğini göreceğiz. Kim Türkiye’de değer yaratıyorsa, Türkiye’de istihdam yaratıyorsa, Türkiye’de vergisini ödüyorsa yerli ve millidir. Dünyanın her yerinden her türlü bilgiyi sünger gibi emmek ve o emdiğimiz bilgiyle yeni bilgiler üretmek değerler yaratmak zorundayız. Yerlileşme ve millileşme sürecinde yerli altyapı, yerli cihazlar ve dijital servisler olmazsa olmazlar.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir