Yavaş’ın Eyt kaçamağı

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde halkın oyunu almak için başta EYT olmak üzere bol keseden seçim vaadlerini dağıtın Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir belediye başkanı koltuğuna oturduktan sonra EYT başta olmak üzere Ankaralılara verdiği sözleri seçim sandığında unuttu. Mansur Yavaş Emeklilikte yaşa takılanların sorununu ne zaman çözeceksin sorusuna belediye meclis toplantısı salonunda cevap vermeden oturumu kapatması binlerce EYT’linin tepkisini çekti.

Mansur Yavaş EYT sözünü çoktan unuttu
31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili sorunu çözeceğine ilişkin vaatte bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konuyla ilgili soruya cevap veremeden oturumu kapatıp salonu terk etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, Belediye Meclis Üyesi Sinan Burhan’ın “Adaylık sürecinde 700 bin EYT’linin sorunlarını çözeceğim demiştiniz. Gelecek yıl faaliyet raporları görüşülürken biz bu sorunları çözmüş olacak mıyız? Bize bu sorunları soran vatandaşlara ben ne cevap vereceğim?” sorusuyla karşılaştı.

EYT’lilerin sorunlarını çözme vaadiyle ilgili “Herhalde Mansur Bey yerel seçimleri Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle karıştırdı. Kendisinin Cumhurbaşkanı seçileceğini zannediyor.” eleştirilerine muhatap olan Başkan Yavaş, Belediye Meclis Üyesi Burhan’ın EYT’lilerle ilgili sorusuna cevap vermeden oturumu kapatıp salonu terk etti.

Ankara Büyükşehir belediye meclisinin ikinci toplantısında AK Partililer ile CHP üyeleri arasında kavga çıkmıştı. AK Parti Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, AK Parti ve MHP gruplarının, ‘belediye şirketlerinin şeffaf yönetilmesi ve denetlemesine’ ilişkin verdikleri teklifin oylanmadan reddedildiği gerekçesiyle tutanağın oylanmasına karşı çıkmıştı. AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinden itirazların yükselmesi üzerine Yavaş, toplantıya ara vermişti. Yavaş, salondan ayrılırken bazı belediye meclis üyeleri arasında tartışma ve arbede yaşanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir