Vuhan’dan getirilen Türkler taburcu edildi

Çin’in Vuhan kentinte ortaya çıkan koronavirüs salgını sonrası, kentte yaşayan 42 Türk vatandaşı, özel uçakla tahliye edilerek Ankara’ya getirildi.

14 GÜNLÜK KARANTİNA SONA ERDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 14 günlük karantina sürecinin bitiminde, Ankara’daki Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde 14 gündür gözlem altında tutulan vatandaşları ziyaret etti ve sonrasında açıklamalarda bulundu.

SONUÇLARIN HEPSİ NEGATİF

Vatandaşların taburcu edildiğini belirten Koca, “Herhangi bir hastalık belirtisi yoktu. 3 gün arayla aldığımız ve en son dün gece aldığımız numunelerin de sonuçları bu sabah çıktı. Bugün çıkan sonuçların negatif olduğunu, herhangi bir virüs tespiti olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.” açıklamasını yapmıştı.

“İLK İŞİM ANITKABİR’E GİTMEK”

Vuhan’dan getirildikten sonra karantinaya alınan ve testlerin ardından taburcu edilen Burcu Öner, gazetecilere açıklamada “Devletimize ve Sağlık Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizleri el üstünde tuttular. Sağ olsunlar. Bugün itibarıyla ben şu anda Anıtkabir’e gitmeyi düşünüyorum, arkadaşlarımla birlikte. İlk adresimiz Anıtkabir olacak. Hepimiz Vuhan’dan geldik. Vuhan’da İngilizce öğretmeni olarak çalışıyordum. ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir