Vatan düşmanı yine ortaya çıktı

Koalisyon hükümeti ortağı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) Genel Başkanı Andrea Nahles’in hükümetin Türkiye’ye mali yardımda bulunması önerisinden sonra Almanya parlamentosunda sert tartışmalar başladı.

“TÜRKİYE, IMF’DEN BORÇ ALSIN”

Türkiye’ye yardım tartışmaları ile ilgili Eski Yeşiller Eş Genel Başkanı Cem Özdemir de“Türkiye IMF’den borç alsın”konulu bir açıklama yaptı. Türkiye’ye koşulsuz mali yardıma karşı olduğunu söyleyen Özdemir, Türkiye’nin çökmesine izin verilmesi görüşünde olmadığını, ancak Türkiye’ye Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) yardım etmesi gerektiğini ileri sürdü.

“YARDIM EDECEKSEK ŞARTLAR OLSUN”

Yeşiller’in eski lideri, Türkiye’ye yardım koşulları olarak Merkez Bankası’nın bağımsızlığının yeniden tesis edilmesi, ‘vurguncu ekonomi modelinin reformdan geçirilmesi’, Erdoğan’ın ‘cezaevine ait olmayan kişileri serbest bırakmasını’ ve hukuk güvenliğinin sağlanmasını işaret etti.

MERKEL: TÜRKİYE’NİN ALMANYA’NIN YARDIMINA İHTİYACI YOK

Almanya Başbakanı Angela Merkel’den de Türkiye’deki ekonomik gelişmelerle ilgili bir açıklama geldi. Merkel, “Türkiye’nin şimdilik özel bir Alman ekonomik yardımına ihtiyacı yok” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir