Van’da koronovirüs paniği

Van’da corona virüs görüldü mü? İran’da corona virüsün görülmesiyle birlikte ülkemizde de panik yaşanmaya başladı. Birçok kişi “Corona virüs Türkiye’ye sıçradı mı?” , “Corona virüs nedeniyle sınır kapatıldı mı?” konularını araştırmaya başladı. Bu gelişmeler yaşanırken Van’da 5 kişinin corona virüsü şüphesiyle tedavi altına alındığı açıklandı. İşte, son dakika corona virüs….

Corona virüsü 30’u aşkın ülkeye sıçradı. 2 binden fazla kişi corona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Son olarak virüs İran’da da 6 can aldı. Son gelişmeler Van’da da sıcak dakikaların yaşandığı yönünde. İşte, gelişmeler…

Bugün öğle saatlerinde, Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı’nı kullanarak İran’dan Türkiye’ye giriş yapan 3 Türk vatandaşında yüksek ateş görülmesi nedeniyle şahıslar tedbir amaçlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne getirilerek intaniye bölümünde tedavi altına alındı.

Hakkari’de bir anne ile çocuğunda yüksek ateş olması nedeniyle bölge hastanesine sevk edildikleri öğrenildi. Annenin sağlık durumunun düzeldiği ancak yüksek ateşi devam eden çocuğun tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Valilikten açıklama

Valilik yetkilileri, tedbir maksatlı bölge hastanesinde yüksek ateşli 5 kişinin tedavi altında tutulduğunu doğruladı. Ancak herhangi bir virüs tespiti ile alakalı konuşmanın erken olduğu bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir