Türkler geliyor korkusu

Euro 2020 Elemelerine Arnavutluk ve Moldova galibiyetleriyle başlayarak puanını 6’ya çıkaran A Millî Futbol Takımı’mızın performansı dış basında da geniş yer buldu. Özellikle millî takımımızla aynı grupta yer alan Fransız basını, Şenol Güneş’in öğrencilerinin performansına dikkat çekti.

‘Eyvah Türkler geliyor’
L’Équipe gazetesi, grup liderliği için en büyük rakiplerinin Türkiye olduğuna dikkat çekerken “Eyvah Türkler geliyor. Grup liderliği için işimiz kolay olmayacak” dedi.

‘Deschamps’tan Türkiye uyarısı’
Le Télégramme ise ‘Türkiye hafife alınmaz. Haziran’da bizi zor bir maç bekliyor.’ ifadelerine yer verdi. Deschamps’tan Türkiye uyarısı’ başlığı ile verdiği haberde, Haziran ayındaki maçın kendileri için oldukça çok zor geçeceğini belirtti.

Büyük bir tehdit
H Grubu’nda Fransa dışında Türkiye’nin de ikide iki yaptığını hatırlatan Paris Normandie gazetesi de ay yıldızlı ekibin kendileri için büyük bir tehdit hâline geldiğini ifade etti.

‘Dikkatli olmazsak başımıza çorap örülebilir’
LE Telegramme ayrıca, ‘Deschamps’tan Türkiye’ uyarısı başlığı ile verdiği haberde Türkiye’nin Şenol Güneş’le bambaşka bir ivme yakaladığını vurgulayarak, “Dikkatli olmazsak başımıza çorap örülebilir” ifadesini kullandı..

Cenk Tosun ön plana çıktı
Öte yandan Moldova filelerini iki golle sarsan ve galibiyette önemli rol oynayan Cenk Tosun da İngiliz basınının gündemine oturdu. Everton’da oynayan golcü oyuncunun performansını öven İngiliz gazetelerinden Daily Mail “Türkiye, Moldova’yı ezerken Cenk Tosun öne çıktı” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir