‘Türkiye’yi tehdit etmekten vazgeç’

Ömer Çelik’in açıklamalarından satırbaşları:

Son seçimlerde sonuç net olarak ortaya çıkmıştır. Sonucu tabii ki saygıyla karşılıyoruz. Milletimizin verdiği mesaj, partimiz tarafından tüm yönleriyle ele alınacak. Seçim sonuçları değerlendirilecektir.

Türkiye demokrasisi bölgede büyük bir ilham kaynağıdır.

Milli irade yegane pusulamız olmaya devam edecek. Milletimizin takdiri talimat aldığımız tek makam olmayı sürdürecek. Milli iradeyle kavga edilmez, sadece kabul edilir. Milletimizin takdirini başımızın üzerinde taşıyacağız.

Diktatörlük safsatasından başlayarak Türkiye düşmanları devreye girmişti. Önümüzdeki seçimsiz dönem, vatandaşlarımızın taleplerinin yerine getirilmesi açısından son derece önemlidir.

DOĞU AKDENİZ’DEKİ FAALİYETLER: YUNANİSTAN BAŞBAKANI’NI UYARIYORUZ

AB, Rum tarafının yanlış politikalarına sessiz kalmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bu tip söylemlere prim vermeyeceği açıktır.

Tek taraflı olarak buradaki kaynaklara el koymaya çalışıyorlar. Yunanistan Başbakanı yanlış tutum içinde. Türkiye ile Avrupa Birliği’ni karşı karşıya getirmeye çalışıyor.

“ALTI BOŞ İFADELERDEN VAZGEÇMELİ, CUMHURBAŞKANIMIZA KARŞI SAYGILI BİR DİL KULLANMALI”

Yunanistan Başbakanını uyarıyoruz. ‘Türkiye sondaja başladığı andan itibaren ağır bedeller öder.’ gibisinden altı boş ifadeler kullanmaktan vazgeçmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı saygılı bir dil kullanmalıdır.

Türkiye, ne kendi egemenlik haklarından, ne de KKTC’nin haklarından vazgeçmeyecek. Yunanistan, Türkiye’nin iyi komşuluğunun kıymetini bilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir