Türkiye’ye yatırım çağrısı

Amerika Birleşik Devletleri Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırısına devam ediyor ancak Alman işadamları dahil tüm dünya durumun farkında… THY ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress Üst Yöneticisi Jens Bischof, masabaşı firmaların Türkiye hakkındaki verilerinin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Turizmin sıçarama yaşadığını ifade eden Bischof, yatırım tavsiyesinde bulundu.

“AVRUPALI TURİSTLER ÇOK SEVİYOR”

Sadece kendilerinin Türkiye’ye geçtiğimiz yıl 8,8 milyon turist taşıdıklarını ifade eden Bischof, Anadolu şehirlerinden de Avrupa’ya seferlerin olduğunu belirtti.

Türk turizminin her geçen gün ileriye gittiğini belirten CEO, “Türk turizminde ve ülkenin çekiciliğinde büyük bir sıçrama görüyoruz. Özellikle Avrupalı turistlerin gözünden baktığımızda yeniden çok güçlü görülüyor” açıklamasında bulundu.

KARARLARI MASABAŞI ÇALIŞMALARLA ALMAYIN

Ülkenin kültürel açıdan çok zengin ve insanlarının oldukça sıcak kanlı olduğuna işaret eden Bischof, “Çalışanlar çok iyi eğitimli. İşletmelerin ihtiyaçlarına hizmet eden bir sistem buluyorsunuz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti;

“Yatırımcılara tavsiyem yatırım kararlarını masabaşı araştırmasına göre almamaları. Buraya gelin, bu ülkeyi, çevreyi, altyapısını görün ve kendi algınızı yaratın. Türiye’deki büyümeden dolayı işinizi gerçekten çok başarılı bir şekilde yapabilirsiniz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir