Türkiye’ye bir tehdit daha

ABD Temsilciler Meclisi’nin bir grup üyesi, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi satın alımıyla F-35 savaş uçağı programında kalmak arasında bir seçim yapması gerektiğini ileri sürdü.

“TÜRKİYE’YE VERİLEN MESAJ AÇIKTIR…”

Cumhuriyetçi Kevin McCarthy, “Türkiye’ye verilen mesaj açıktır. Türkiye ilerledikçe ve S-400’leri edindiğinde F-35’leri almaması gerektiğine dair geniş, ortak bir görüş birliği var” açıklamasında bulundu.

“TÜRKİYE SATIN ALIMLARI İPTAL ETMELİ”

McCarthy, “ABD’nin milli güvenlik çıkarları için çok fazla ciddi sonuçlar var, Türkiye satın alımı iptal etmeli ve bunun yerine birlikte çalıştığımız ve ortak çıkarlarımızın olduğu birçok alanda ABD ile işbirliği yapmalı” dedi.

ABD Temsilciler Meclisi, Türkiye’nin S-400 satın aldığı takdirde F-35 satımının yasaklanması için bütçe tasarısı sunmuştu.

ABD Savunma Bakanlığı 13 Mayıs’ta, Ankara’nın Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi satın alma planlarına devam etmesi durumunda, Türkiye yerine F-35 uçakları için yeni bir parça tedarikçisi arayacaklarını duyurmuştu.

One comment

  1. Verin 5 milyar kadar Dolarimiz ozaman.1,2 milyar Dolar,o zamandan simdiye kadar,faiziyle 3 milyar eder herhalde.2 milyarda ceza kesdik.verirseniz veriniz,vermezseniz size olan borcumuzdan keseriz,demeli Reis artik.yetti ulan bunlarin tehditi falan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir