Türkiye’den Abd’ye nota

Türkiye’den ABD’ye nota… Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Trump’ın YPG’li te-rörist Mazlum Kobani ile görüşeceğini duyurması ve Rusya’nın da te-rörist başı ile telekonferans yapmasının ardından “Te-röristleri meşrulaştırmaya başladığımız zaman yarın Bağdadi ile de görüşürler. Te-röristlerle diyaloğa girmek geleneksel hale geldi. Bunları bir yazıyla nota ile ABD’ye bildirdik” sözleriyle tepki gösterdi.

ABD ve Rusya ile yapılan mutabakatların ardından iki ülkenin de te-röristlerle olan açıklamalarına Türkiye’den çok sert tepki geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, te-röristlerle yapılan görüşmelerden sonra ABD’ye nota verildiğini duyurdu.

BÜYÜK OYUNU BOZDUK

”Suriye’nin sınır toprak bütünlüğü önemli. Bize yönelik tehditlerin bertaraf edilmesi önemli. Te-röristlerin çekilmesi için takipçisi olacağız. Suriye’nin toprak bütünlüğünü destekliyoruz. Buralar Suriye’nin topraklarıdır. Türkiye’de 3,6 milyondan fazla mülteci göçmen var. Bunların evlerine dönebilmesi için gerekli çalışmaları da yapacağız. Büyük bir oyunu bozduk. Bundan sonra da te-röristlerden arındırılması ve göçmenlerin dönmesi için ne gerekiyorsa yapacağız.

TE-RÖRİST MAZLUM KOBANİ AÇIKLAMASI

Hakkında bir arama olan kırmızı bülten olan te-röristle müttefiklerimizin görüşmesi kabul edilemez. Te-röristleri meşrulaştırmaya başladığımız zaman yarın Bağdadi ile de görüşürler. Te-röristlerle diyaloğa girmek geleneksel hale geldi. Bunları bir yazıyla nota ile ABD’ye bildirdik, Interpol’ün kırmızı bülteni var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir