Türkiye ile ilgili skan-dal haber

ABD merkezli Washington Times gazetesi, NATO’nun en büyük ikinci ordusuna sahip olan Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400’ler nedeniyle, birliğin varlığını tehdit ettiğini ve NATO’dan dışlanmasının gerektiğini ileri sürdü. Gazete, Yunanistan gibi ülkeleri unutup Rusya ile bu konularda yakın ilişki kuran başka bir ülke olmadığı yalanını da yazdı.

NATO’NUN VARLIĞINI TEHDİT EDİYOR

Aynı zamanda NATO’nun da güney sınırı olan topraklarını te-rörden korumak için NATO’dan istediği hava savunma sistemleri noktasında Batılı ülkelerce sürekli oyalanan Türkiye’nin kendi göbeğini kendi kesmesinden rahatsız olan gazete, Ankara’nın Moskova yönetimiyle sürdürdüğü S-400 hava savunma sistemi anlaşmasının ”tarihin en başarılı ittifakı olan NATO’nun varlığını tehdit ettiğini” öne sürdü.

ABD’NİN ÇAĞRILARI GÖZ ARDI EDİLİYOR

NATO üyesi ülkelerin Türkiye’ye karşı tutumları sonucunda S-400 anlaşmasının gerçekleştiğini göremeyen Washington Times gazetesi, bu anlaşmayı, ”Türkiye’nin, bu hamlesinin sonuçları olmayacağına inandığı için ABD’nin çağrılarını göz ardı ettiğini” iddia etti.

EŞİ BENZERİ YOKMUŞ

NATO üyesi olan Yunanistan’ın sahip olduğu Rus yapımı S-300’leri görmezden gelen gazete, Türkiye’nin Rusya’yla yaptığı S-400 anlaşmasıyla ilgili olarak ”Avrupalı ve ABD’li silah tedarikçileriyle yakın ilişkileri olan bir NATO ülkesinin Rus silahları temin etmesini” eşi benzeri olmayan bir durum olarak yorumladı.

haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir