Türkiye resti çekti

Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satır başları; Çalışma grubu olacaksa önşartsız yürütmek isteriz. Buna uzmanlar karar versin.

“BİZİM İÇİN BİTMİŞ BİR ANLAŞMADIR”

(S400’lerle ilgili olarak)Yapıcı bir teklifte bulunduk, ABD kendisine güveniyorsa kabul etmesi lazım. Ertelemeyi niye biz konuşalım? Bu bitmiş bir anlaşmadır. Bunu konuşmanın zamanı da değil. Önerimiz iyi niyetli ve yapıcıdır.

ERDOĞAN VE PUTİN MUTABIK KALDI

Lavrov ile görüştüm, daha sonra Cumhurbaşkanımız Putin ile 2 gün önce telefonda görüştü. Ben de odadaydım.

İdlib konusunda çalışma gruplarımızın bir araya gelmesi konusunda iki lider mutabık kaldılar. Çabalarımızı yoğunlaştırdık. Saldırıların durması lazım. Büyük bir mesafe katetmişken rejimin saldırıları her şeyi berbat edebilir.

Saldırılar geliyor gelmiyor diye iddialar var, bunların da masaya konulması lazım. Bizim tavrımız gayet net, saldırıların durması lazım. Rejimin garantörleri İran ve Rusya’dır. Endişelerimiz var elbet, bunların durması gerekiyor.

KIRGIZİSTAN’DAKİ FETÖ OLAYI

Kırgızistan’da bir FETÖ üyesinin iftara davet edilmesinden sonra Büyükelçimizin verdiği çok normaldir, ben de olsam aynısını yapardım. Doğru tutumundan dolayı tebrik etmek istiyorum.

DOĞU AKDENİZ’DE YAŞANANLAR

Türkiye’nin ve Kıbrıs Türklerinin haklarını savunacağız. Kıbrıs Rum yönetimi, Kıbrıs Türk halklarının haklarını garanti altına almadan tek taraflı sondaj çalışmaları yürütüyor. Akılcı yaklaşımlar yerine tek taraflı adım atarlarsa biz de gereğini yapacağız.

One comment

  1. Amerika yaptirim,maptirm uyguladigi gun Turkiye den butun askeri varligini cekmesi lazim,diye resti cekmeli Turkiye.Aynisi F35 ler icinde gecerli.Yoksa ,oyle kuru kuru konusmayla olmaz bu isler.Trump sozunun eri,yaparim bile demiur cok zaman,yaptim ,bitti,diyor.Bizde oyle olmamiz lazim.Cok sert olmamiz lazim bu keferelere karsi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir