Trump’ı bitirecek iddia

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT), Başkan Donald Trump’ın 1990’lı yıllarda şaibeli vergi stratejilerine karıştığını ve ailesinin milyonlarca dolar vergi kaçırmasına yardım ettiğini iddia etti.

NYT, yayımladığı araştırma ile Başkan Trump’ın ailesinin milyonlarca dolar vergi kaçırmasına yardım ettiğini savundu.

550 MİLYON DOLAR VERGİDEN YALNIZCA 52,2 MİLYON DOLARI ÖDENDİ

NYT’nin haberinde, Trump’ın babasının gayrimenkullerinden kalan miras için vergi ödememek adına kardeşleri ile sahte bir şirket kurduğu ve böylece milyonlarca doları sakladıkları ileri sürüldü.

Baba Trump’ın çocuklarına 1 milyar dolardan fazla miras bıraktığı ve bunun için ödenmesi gereken vergi miktarının 550 milyon dolar olduğu belirtilen haberde, buna rağmen Trump kardeşlerin bu meblağın sadece 52,2 milyon dolarını ödediğini belirtti.

New York Times, Donald Trump’ın babasının babasından kalan gayrimenkulleri değerinin altında göstererek kendisi ve kardeşlerinin daha az vergi ödediğini iddia etti.

TRUMP’IN AVUKATI VE KARDEŞİNDEN SAVUNMA

Trump, NYT’nin sorularını cevapsız bırakırken, avukatı Charles J. Harder gazeteye yaptığı yazılı açıklamada, vergi kaçırma iddialarını reddederek, “Trump, ailesinin kullandığı vergi stratejilerine hiç karışmamıştır.” savunmasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir