Trump tehditlerine yenisi ekledi

ABD’nin hırçın Başkanı Donald Trump, Papaz Andrew Brunson’ın tutukluluğu konusunda Türkiye’ye bir kez daha tehdit savurdu. Trump, “Bizim insanımızı bizden alamazsınız, ne olacağını göreceksiniz” dedi.

“NE OLACAĞINI GÖRECEKSİNİZ” TEHDİDİ

Donald Trump, Türkiye’yi bir kez daha tehdit etti. Trump, “Bizim insanımızı bizden alamazsınız, ne olacağını göreceksiniz” dedi. İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi Rahip Brunson hakkındaki adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağının kaldırılması yönündeki talebi 3’üncü kez reddetmişti. Rahip Brunson’un avukatı tahliye için 3. kez başvuruda bulunmuş, mahkeme kararı reddetmişti.

“TÜRKİYE İLE İLİŞKİLER AZALACAK”

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye saatiyle gece 2:30’da ABD saatiyle saat 20:30’da yine Twitter üzerinde Türkiye’ye mesajlar yolladı. Trump mesajında Papaz Andrew Brunson’ın tutuklu kalmasını eleştirirken bu kez Türkiye ile ilişkilerin azaltılacağını belirtti.

“TÜRKİYE UZUN YILLAR ABD’DEN YARARLANDI”

ABD Başkanı Trump “Türkiye uzun yıllar ABD’den yararlandı. Şimdi, ülkemizi büyük bir vatansever olarak temsil eden ve muhteşem biri olan rahibi tutuklu tutuyorlar. Masum bir adamın serbest bırakılması için hiçbir şey ödemeyeceğiz, Türkiye ile ilişkilerimizi azaltıyoruz” açıklamasında bulunduç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir