Trump parmak sallamaya devam ediyor

FETÖ’cü papaz Brunson’un bırakılmasını bahane ederek Türkiye ekonomisine saldırı başlatan ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye saatiyle gece 02.30’da ABD saatiyle saat 20:30’da yine sosyal medya platformu twitter üzerinden Türkiye’ye mesajlar yolladı.

Trump mesajında bir kez daha FETÖ’cü papazın tutuklu kalmasını eleştirirken bu kez Türkiye ile ilişkilerin azaltılacağını söyledi:

“MUHTEŞEM RAHİP” DEDİ

“Türkiye uzun yıllar ABD’den yararlandı. Şimdi, ülkemizi büyük bir vatansever olarak temsil eden ve muhteşem biri olan rahibi tutuklu tutuyorlar.

“TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZİ AZALTIYORUZ”

Masum bir adamın serbest bırakılması için hiçbir şey ödemeyeceğiz, Türkiye ile ilişkilerimizi azaltıyoruz.”

ALBAYRAK KONUŞURKEN TEHDİT ETMİŞTİ

Trump, 7 gün önce de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, ‘Yeni Ekonomi Modeli Tanıtım Toplantısı sırasında bakan Albayrak tam konuşma yaparken attığı tweetle büyük tepki toplamış, doların düşmemesi için elinden geleni yapmıştı;

“Türk lirası dolar karşısında hızla düşerken, Türkiye’yle çelik ve alüminyum ticaretinde gümrük vergilerinin iki katına çıkarılmasını az önce onayladım. Bundan böyle vergi alüminyumda yüzde 20, çelikte yüzde 50 olacak. Türkiye’ye ilişkilerimiz şu anda iyi durumda değil.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir