Teröristler doğruladı

ABD’nin Kobani ve Haseke’de elektronik radar sistemi kurduğu iddiaları, terör örgütü PKK/YPG’ye yakın sosyal medya hesaplarında yer aldı. İddialara göre radar sistemi askeri nakliye uçakları ile bölgeye taşındı ve Amerikan askerleri tarafından monte edildi.

TERÖRİSTLER DOĞRULADI: PLANLADIĞIMIZ STRATEJİLERİMİZDEN BİRİDİR

ABD’den iddialara ilişkin bir açıklama henüz yapılmazken, bölgedeki terör unsurlarına yakın IMP News’e konuşan YPG Sözcüsü Nuri Mahmud’un radar sisteminin kurulduğu bilgisini teyit ederek, “Koalisyon ile mutabık olduğumuz bazı konulardan biri kontrolümüzdeki Kuzey Suriye’nin güvenliğinin sağlanması, hava saldırılarına karşı korumasıdır. Hava savunma sistemi Koalisyonla planladığımız stratejilerimizden biridir” dediği belirtildi.

“TÜM TEHDİTLERE” KARŞI KORUMA!

Mahmud, ‘hava saldırısı tehditleri’ konusunda ABD ile hemfikir olduklarını ifade ederek “Koalisyon radarların konuşlandırılmasıyla önemli bir adım attı. Bu olumlu bir gelişme, bölgenin tüm tehditlere karşı koruma altına alınması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“KENDİ BÖLGEMİZİ(!) GÜVENCEYE ALDIK”

YPG Sözcüsü, bunun aynı zamanda “Suriye’nin bütünlüğü ve istikrarı için de gerekli” olduğunu, bu adımla kendi bölgelerini de güvenceye aldıklarını öne sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir