Suudiler köşeye sıkıştı, kabul ediyorlar

Türk heyeti konsolosluğa girdikten sonra son dakika haberi geldi. Reuters haber ajansının da CNN’e dayandırdığı habere göre Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın sorgulama sırasında yanlış giden bir durum nedeniyle öldüğünü kabul edecek bir rapor hazırlıyor.

Ancak iddiaya göre rapor hala hazırlanma aşamasında ve değişebilir.

GÜNAH KEÇİSİ BULUNACAK

CNN’in haberi dayandırdığı kaynaklara göre, raporda Kaşıkçı’nın sorgulanmasının gizli bir operasyon olduğu ve bazı kişilerin olaydan sorumlu tutulacağının yer alacağı belirtildi.

OLAY YERİ İNCELEME ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR

Bu arada içeri giren emniyet güçlerimiz  olay yeri inceleme çalışmalarına devam ediyor.  Bir olay yeri inceleme polisi, konsolosluk çatısında, bir diğeri ise bahçede inceleme yaparak fotoğraf çekerken görüntülendi.

MAVİ IŞIK KULLANILIYOR

Olay yeri inceleme ekiplerimiz daha önce başta Münevver Karabulut cinayeti de olmak üzere çok sayıda cinayeti çözmek için kullandıkları “Mavi Işık “yöntemini kullanıyor. Duvarlara ve konsolosluk içindeki her noktaya bu ışık tutulurken, ekipleri çalışması da kameralarca kaydedildi.

MAVİ IŞIK TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Mavi Işık yöntemi modern filmlerde de görüldüğü gibi “olay yeri inceleme” yöntemlerinden biri olarak bütün dünyada kullanılıyor. Luminol adı verilen madde herhangi bir yüzeye püskürtüldüğünde, bu yüzdeki kan izi ve kalıntılarıyla tepkimeye giriyor. Tepkime sonucunda ise mavi-yeşil renkte bir ışık saçıyor. Kan ne kadar ve neyle silinirse silinsin mavi ışık teknolojisi kanı hemen buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir