Suudi Arabistan’daki askerlerini geri çektiler

 

Bölgeden gelen son dakika haberleri durumu daha da kızıştıracak gibi… Suudi Arabistan’daki askerlerini geri çektiler… Malezya Dışişleri Bakanı Seyfüddin Abdullah, Malezya Silahlı Kuvvetlerinin Suudi Arabistan’daki askerlerini geri çektiğini bildirdi.

Bakan Seyfüddin, resmi ziyaret için Malezya’ya gelen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, Yemen’deki iç savaşın başlamasının ardından Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan Arap koalisyonuna dahil olan Malezya askeri birliklerinin, başkent Riyad’dan ayrıldığını bildirdi.

SUUDİ BAKANI BİLGİLENDİRDİLER

Seyfüddin, “Artık birliklerimiz geri döndü ve ilişkimiz kalmadı.” dedi ve Malezya ordusunun Yemen’deki askeri koalisyonun bir parçası olmamasına yönelik hükümetin aldığı karar hakkında Suudi Bakanı bilgilendirdiğini söyledi.

Malezya Savunma Bakanı Muhammed Sabu, haziran ayında yaptığı açıklamada, ülkesinin Suudi Arabistan’daki askeri varlığını gözden geçirdiklerini söylemişti.

2015’TE BİRLİK GÖNDERMİŞLERDİ

Malezya, eski Başbakan Necip Rezak’ın hükümeti döneminde, Yemen’deki Malezya vatandaşlarının tahliyesini sağlamak üzere 2015’te Suudi Arabistan’a askeri birlik göndermişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir