Sputnik peşine solakları da taktı

TRT 1’de yayınlanan İyi Fikir programına konuk olan yazar Hayati İnanç, Su-riye’nin İd-lib kentinde düzenlenen alçak sal-dırı sonucu şe-hit olan 33 Mehmetçik ile ilgili olarak şehadet kavramı üzerinden değerlendirmede bulundu. Şe-hitlerin ölm-ediğini ifade eden Hayati İnanç, Rusya’nın Türkiye’deki uzantısı Sputnik’i ve peşine takılan solak medyayı rahatsız etti.

Sputnik’ten provokasyon

Türkiye’de faaliyet gösterip Türkiye aleyhine haberler yapan Sputnik’in askerlerimiz için “şehit” bile diyemezken Hayati İnanç’ın şe-hitlerin ölm-ediğini ifade eden konuşması üzerinden algı operasyonu tepki topladı.

“Şe-hitlerimiz bir kayıp değil!”

Şe-hit yakınlarının ihtiyaçlarına el uzatmak gerektiğini belirten Hayati İnanç, hal ve hareketlerimizle şe-hitlerimizi üzmemek ve iyi birer insan olmak gerektiğine vurgu yaptı.

Hayati İnanç, Sputnik’in de rahatsız olduğu sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Ölm-ek yok olmak değil. Hayat devam ediyor. Aradan çıkan beden sadece. Beden boş kapsül. İşi bitti, emanet edildi toprağa. Hayat devam ediyor. Yani bitmiş gibi, “kaybettik”, “kaybımız var” deniliyor ya… Ne kaybı ya? Bunlar güzel sözler değil. Kayıp falan yok! Ne kaybı ya? Yer değişti. Dünyadan ahirete, kabir hayatına geçti. Mühim olan biz gitmeden önce hazırlığımızı yapalım da güzel gidelim. Biz de gidecek, herkes de gidecek. Hani derler ya; herkes ö-lür ama herkes yaşamaz. Herkese anlamlı bir ö-lüm nasip olmaz, bu büyük bir nimettir. Allah’tan özellikle bunu istemek lazım. Şe-hit olmayı istemek lazım.”

İşte Sputnik’in o provokatif haberi:

Algı operasyonunun ardından açıklama yaptı

Sözlerinin çarpıtılması üzerine kişisel Twitter hesabında yeni bir açıklama yapan İnanç, “şe-hitlerin kayıp olmadığını” yineledi.

İnanç şu ifadelerde bulundu:

“Bu sabah TRT 1’de programda söylediğimiz ‘Şe-hitlerimiz için kaybettik demek doğru olmaz. Dünyalarını değiştirdiler ve onlar en büyük şerefe dair oldular’ şeklindeki sözlerimin bazılarınca yanlış anlaşıldığını üzülerek öğrendim. Uğurlayanlar ağlarken şe-hit güler. En büyük devlete erdiler. Kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Şe-hitliği bana da nasip etmesini Allah’tan niyaz ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir