Spor Yapan Kişiler İçin En İyi 5 Protein Tozu

Spor Yapan Kişiler İçin En İyi 5 Protein Tozu

Protein tozları yalnızca vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kişiler için değil, bunun yanı sıra basketbol, futbol, Fitness, koşu, yüzme ve boks gibi performanslara dayalı sporlar ile ilgilenen bütün herkes için önemli ve kullanılması da tavsiye edilen takviyelerin başında yer almaktadır. İnsanlar ise bu takviyelere başlamadan önce en iyi protein tozu listesini göz önünde bulundurmaktadır.

Protein tozları, doğal protein kaynağı olan süt ürünleri ve et ürünlerinden elde edilen toz forumlarındaki gıda takviyeleridir. Whey protein tozları ise sadece peynir altı sularından elde edilen ürünlerdendir. İçeriklerinde katkı maddeleri ya da yabancı kimyasallar da barındırmazlar. Öyle ki; peynir altı sularından elde edilirken vücutlara zararlı olabilecek kalori ve yağ gibi pek çok maddeden de ayrıştırılmaktadır. Whey proteinlerine ek olarak da son dönemlerde kırmızı etlerden elde edilen et protein tozları da sporcular tarafından yaygın olarak da kullanılmaktadır.

Protein Tozlarının Faydaları Nedir, Neden Kullanılır?

Protein tozları, az kalorili ve hızlı sindirebilen protein kaynakları olarak da kullanılmaktadır. Özellikle de spor yapan kişilerin, ortalama bir kişiye göre de daha fazla proteinlere ihtiyacı bulunmaktadır. Kişilerin tüketebileceği protein kaynakları sindirimsel açıdan ve kalori açısından da dezavantajlı olabileceği gibi zaman zaman da protein tozlarıyla protein alması beslenmesini dengelenmesine de yardımcı olmaktadır. Protein dolu bir öğün için sadece protein shake tüketilmesi kadar da pratik olabilir.

En İyi Protein Tozu

1-Hardline Whey 3 Matrix

2- Scitec Whey Professional Whey Protein

3- Whey Protein

4- Isopure Zero Carp Whey Protein

5- Weider Premium Whey Protein

Bu protein tozları kullanıcılar tarafından “en iyi” statüsüne girmiş ürünler olmaktadır. Bunların yanı sıra piyasa da yüzlerce farklı çeşitte de protein tozları bulunmaktadır.

Ancak bilmeniz gerekir ki “en iyi” statüsüne göre değil de kendilerinize göre en uygununu seçmeniz gerekmektedir. Böylelikle alacağınız verimlerde daha da fazla artacaktır. Kullanacağınız protein tozları kendinize uygun oldu takdirde herhangi bir zararını da görmezsiniz. Bu konulara dikkat etmenizde gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir