Sözde ‘iyilik timsali’ İmamoğlu’nun gerçek yüzü

Akit TV muhabiri Adnan Sular, 2017 yılında BEYAŞ AŞ’de yaşanan bir yolsuzluğa ilişkin belgelere ulaşmış, konu hakkında bilgi almak için dönemin Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Melike Damla Esen’i arayarak randevu talep etmişti. Danışman Esen, Sular’ın talebini İmamoğlu’na iletmeyerek onu engelledi.

‘Dava 2 yıldır başlamadı’
Adnan Sular elindeki belgeleri haberleştirdikten sonra İmamoğlu, BEYAŞ AŞ’de yaşanan yolsuzluğun muhataplarıyla kendisini aklamak için bir toplantı düzenledi. Toplantıya haberi yapan Gazeteci Adnan Sular’da katıldı. İmamoğlu’ndan müsaade isteyerek soru soran Sular, İmamoğlu ve korumaları tarafından darp edildi. Soru sorma hakkı elinden alınan ve üstüne de darp edilen Sular, adli makamlara başvurdu. Gazeteci Sular’ın şikayeti ise kabul edilmedi.

‘Onlara söz hakkı vermek istedim’
Yeniakit.com.tr’ye yaşadıklarını anlatan Sular, “BEYAŞ AŞ hakkındaki yolsuzluğun belgeleri elime ulaşınca İmamoğlu’nun danışmanı Melike Damla Esen’i arayarak randevu talep ettim. Danışmanların görevi gazetecilerin talebini muhatabına iletmektir. Damla Esen talebimi İmamoğlu’na iletmeyerek beni engelledi. Ben iddiaların hedefine söz hakkı verme görevimi yerine getirdikten sonra elimdeki belgeleri haberleştirdim.” dedi.

‘Gazeteci değil bir insan olarak hakkımı arıyorum’
‘Haber kamuoyu ile paylaşıldıktan sonra yolsuzluğun ortaya çıktığı sitenin sakinleri ile toplantıda buluşan İmamoğlu, kendisini aklamaya çalıştı.’ diyen Sular, “Darp edildikten sonra şikayet etmeme rağmen beni darp eden İmamoğlu hakkında dava açılmadı. Ben gazetecilikten önce bir insan olarak hakkımı arıyorum. Yaşadığım olayda adaletin tecelli etmesini istiyorum.” şeklinde konuştu.

Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir