Solcu edebiyatçı Ekrem İmamoğlu’na yanaştı

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ne CHP’nin şaibeli oy sayım işlemleri gölge düşürdü. Mevcut duruma göre CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu AK Partili Binali Yıldırım’ın önünde gönürürken, AK Parti’nin talebi üzerine geçersiz oylar yeniden sayılıyor. AK Parti’nin oylarını az gösteren şaibenin ardından CHP’liler kesin sonuçları beklemeden kendilerini galip ilan ederken, solcu camiadan anti-demokratik söylemler gelmeye devam ediyor. Dereyi görmeden paçayı sıvayan sol tayfa, İmamoğlu’nu başkan ilan ederken Binali Yıldırım’a da küstah sözlerle saldırıyor.

Ergülen İmamoğlu’na yanaştı!
Solcuların gözde şairi Haydar Ergülen, Twitter hesabından yaptığı bir payşalımda Binali Yıldırım’a çirkince saldırdı, İmamoğlu’nu yağladı. İmamoğlu’nun olası galibiyetinden kendince bir pay kapmaya çalışan Ergülen şu mesajı paylaştı:

“İBB Başkanlığı için bir önerim var. İmamoğlu hakkı olan koltuğa oturduktan sonra, başbakanlık, meclis başkanlığı gibi mevkilerde bulunduğu için iktidarı terkte zorlanan Binali Bey de her 23 Nisan’da İBB Başkanlık koltuğuna otursun! İstanbul neşe dolsun!”

“Tebrik ediyorum”
Öte yandan, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, Haydar Ergülen’in bu sözlerine çarpıcı bir cevap verdi. Bıyıklı, Ergülen’e dersini verirken, solcu ismi ön planda tutmaya çalışan İslamcılara da tepkisini dile getirmiş oldu. Bıyıklı şunları yazdı:

“Seni tebrik ediyorum Haydar Abi. Seni her programlarına çağıran şiir ithaf eden yazında adlarını geçirmek için önünde takla atan İslamcı Şairlere verdiğin ders için seni tebrik ediyorum. Davanda dik durduğun için seni kutluyorum! Eziklik bizimkilerde yiğitlik sende kaldi.!!!”

Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir