Sezai Temelli’den Ekrem’e ayar

CHP’nin HDP desteğini inkar stratejisi devam ederken, HDP’nin en tepesinden gelen açıklamalar CHP-HDP ittifakının 23 Haziran seçimlerinde de sürdürüleceğini ortaya koyuyor.

Ak Parti’nin olmadığı yeni bir süreç başlayacak

DW Türkçe’nin Türkiye karşıtı algı çalışması için kurulan YouTube kanalında Nevşin Mengü’nün konuğu olan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “Türkiye’de yeni bir süreç başlayacak ama AKP ile başlamayacak. Gerçekten barış isteyen toplum bir süreç başlatacak. Bunu da demokrasi zeminini genişleterek başlatacak” dedi.

HDP olarak karşıdakilerin davranışına göre siyaset belirlemediklerini de belirten Temelli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini bir demokrasi referandumu olarak değerlendirdiklerini dile getirdi.

Umarım İmamoğlu aldığı oyların hakkını verir

CHP’nin inkar etmesine rağmen HDP’lilerin açıktan destek vererek deşifre ettikleri CHP-HDP ittifakı, Eş Genel Başkan Sezai Temelli’nin açıklamalarıyla bir kes daha gün yüzüne çıktı. DW Türkçe’ye yaptığı açıklamada Temelli, Ekrem İmamoğlu’nun mağdur edildiğini savunarak şunları söyledi: “İmamoğlu’na olan desteğin biraz daha artmasını bekliyoruz. HDP seçmeni İmamoğlu’na stratejik olarak destek veriyor. HDP seçmeni İmamoğlu ile yeni tanıştı. İmamoğlu da bu oyların hakkını umarım verecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir