Senatörden ağza alınmayacak sözler

Yeni Zelanda’daki te-rör saldırısından sonra açıklama yapan Yeni Zelanda’nın Queensland Senatörü Fraser Anning, İslâm dini ve Hazreti Muhammed hakkında çirkin ifadeler kullanarak, “İslâm, fa-şizmle denk bir dindir. Bu örnekte Müslümanların ka-til pozisyonunda bulunmaması, kendilerini suçsuz yapmaz” açıklamasında bulundu.

“AÇIK OLALIM” DİYE BAŞLAYIP, İSLAM’A NEFRET KUSTU

En az 49 kişinin hayatını kaybetmesine, 20’den fazla kişinin de yaralanmasına sebep olan te-rör saldırısını “Avustralya ve Yeni Zelanda’da artan Müslüman varlığıyla” açıklayan Senatör Anning, “Açık olalım, genelde ka-til olmalarına rağmen bugünün kurbanları Müslümanlardır. İslâm inancı başlı başına altıncı yüzyıldaki despot bir dini liderin şid-det ideolojisinden ibarettir” dedi.

“KAT-LEDİLMİŞ OLMALARI MÜSLÜMANLARI SUÇSUZ YAPMAZ”

Yeni Zelanda Senatörü Anning daha da ileri giderek “İslâm dinine mensup olanların bugünkü saldırıda ka-til pozisyonunda bulunmamaları, kendilerini suçsuz yapmaz” açıklamasını yaptı.

TE-RÖRİSTİ SAVUNDU

İncil’den de bir alıntı yapan Senatör Anning, “Si-lah kuşananlar, si-lahla öld-ürülmelidir. Şid-det dinine mensup olan ve bizi öld-üreceğini söyleyenler, birisi çıkıp da kendilerini kendi sözleriyle vurunca şaşırmamalıdır” pasajını paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir