Şehidimiz var

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Fırat’ın doğusundan YPG/PKK’lı te-röristleri silmek için bütün hazırlıkları yaptı. Ancak harekatın zamanlaması konusunda belirsizlik var.

Fırat’ın doğusunda ABD desteğini arkasına alan YPG/PKK’lı te-röristler alçak saldırılar gerçekleştiriyor. Bugün o saldırılardan biri gerçekleştirildi.

YARALILARIN DURUMU İYİ

Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Fırat Kalkanı Harekât Bölgesi’nde 30 Nisan 2019 tarihinde PKK/YPG’li te-röristlerin saldırısı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır.

TE-RÖRİSTLER ATEŞ ALTINA ALINDI

Olay sonrası te-röristlere ait olduğu belirlenen hedefler meşru müdafaa kapsamında bölgedeki ateş destek vasıtalarımızla ateş altına alınmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir