S-400 Şizofren NATO’culara kafayı yedirtti

Bilumum Türkiye düşmanları ve içerideki Erdoğan karşıtlarının hedefi haline gelen Rus yapımı S-400 Hava Savunma Sistemleri, alınması durumunda sadece ABD’nin değil NATO’cu şizofrenlerin de dengesini bozmaya başladı. S-400 sistemlerinin kullanım amacıyla ilgili akla ziyan yorum yapan solak gazeteciler, cahilliğe dayalı komplo teorisinde zirveyi zorluyorlar.

Akşener yolu açtı, komplocu solaklar ilerliyor
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, partisinin Kırklareli İl Başkanlığı’nın açılışında S-400’lerle ilgili yaptığı değerlendirmeler, komplocu solak gazetecilere komplo malzemesi oldu. Akşener’in “O füzeleri nerede kullanacaksınız kardeş? Senin F-16’ların onları tanımıyor, onlar F-16’ları düşman uçağı olarak görüyor. Koyacaksın bir depoya çürüyecekler.” açıklaması konunun uzmanlarını güldürürken, Akşener’in açıklamasından yola çıkan solak gazeteciler de akla ziyan komplo teorileri üretmeye başladılar.

Kendi uçağımızı vurmak için alıyormuşuz
Halk TV’de Gazeteci Fatih Ertürk’ün sunduğu “Türkiye Nereye” adlı programa katılan Gazeteci Zeynep Gürcanlı, S-400’lerin alımına ilişkin yaptığı değerlendirmede komplo teorilerinin sınırlarını zorladı. Tehdit değerlendirmesinde Yunanistan’ı bir tehdit olarak görmediğini belirten Gürcanlı, S-400’lerin aslında 15 Temmuz benzeri bir darbe girişiminde kendi uçaklarımızı vurmak için alındığı iddiasında bulundu. ABD’nin S-400 alımına neden bu kadar tepki gösterdiğine ilişkin sebeplere değinmeyen Gürcanlı, komplo teorisi üretmekte adeta sınırları zorladı.

Cahillik değil korku
Öte yandan Akademisyen Mehmet Perinçek ise bu sözlerin cahillikten değil, NATO’nun Türkiye’ye müdahale edemeceğinden dolayı duyulan korku olduğunu belirtti. Mehmet Perinçek, “Herkes bu hanımefedinin cahilliğinden bahsediyor. Hiç cahil değil! Konuyu çok iyi anlamış. En büyük korkusu S400lerin NATOya karşı kullanılacak olması, Suriye’yi İran’ı hedef almaması. Panik içinde nasıl itiraz etsem diye düşünürken, saray edebiyatıyla yuttururum diyor. Dinleyin!” tepkisinde bulundu.

Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir