Putin Avrupa ülkesini karıştırdı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Avrupa ülkesini karıştırdı. Avrupa’nın göbeğindeki Avusturya‘da bazı muhalefet milletvekilleri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ‘i düğününe davet eden Dışişleri Bakanı Karin Kneissl’i istifaya çağırdı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşecek olan PutinBerlin‘e geçmeden önce Avusturya‘nın Styria bölgesindeki bir üzüm bağında düzenlenecek törene katılıyor.

Bazı muhalefet milletvekilleri, Putin‘in ülkeye resmi değil özel bir davetle geleceğini belirtti ve Kneissl ile işadamı Wolfgang Meilinger‘in düğününde Rusya lideri için alınacak güvenlik önlemlerinin vergi mükelleflerine ek yük getireceğini açıkladı.

 ”AVUSTURYA PUTİN’İN AB’DEKİ KOLU OLACAK”

 Karin Kneissl, göçmen karşıtı aşırı sağcı Özgürlük Partisi tarafından bu göreve getirilmişti. Yeşiller Partisi, bu davetle, Kırım’ın işgalinden sonra AB’nin Rusya’ya karşı takındığı sert tavırdan ödün verileceğini ileri sürdü.

Partinin Avrupa Parlamentosu milletvekillerinden Michel Reimon, davetin ülkenin itibarını zedeleyeceğini, Avusturya’nın şimdi “Rus rejiminin AB’deki uzantısı olarak görüleceğini” açıkladı.

 Avrupa Birliği‘ne şüpheyle bakan Özgürlük Partisi, Putin’in Birleşik Rusya Partisi’yle işbirliği anlaşması imzalamıştı. Özgürlük Partisi, AB’nin Rusya’ya uyguladığı yaptırımların hafifletilmesi çağrısında bulunmuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir