Pkk’nın yönetici 5 isme operasyon

MİT ve TSK tarafından yürütülen ortak operasyonda, 21 Mart Perşembe günü, PKK elebaşı Bayık’ın en yakın adamlarından olan Rıza Altun ve beraberindeki te-röristerler, Kandil’e yönelik hava harekatında etkisiz hale getirildi.

İŞTE O İSİMLER

Operasyonda, aralarında PKK’nın sözde Dış İlişkiler Sorumlusu “Navdar” kod adlı Mikail Özdemir, sözde PKK’nın Sözcüsü “Serhat Varto” kod isimli Emrullah Dursun ve sözde Kandil Bölgesi Sorumlusu “Sinan Sor” kod adlı Ali Aktaş’ın bulunduğu üst düzey örgüt mensupları da öld-ürüldü.

TOPLANTI İSTİHBARATI ALINDI

Operasyon için düğmeye MİT tarafından, Rıza Altun’un, Kandil’in İran sınırına yakın bölgede bir toplantı yapacağının öğrenilmesi üzerine başladı. Altun’un kullanabileceği tüm yollar ve araçlar kontrol altına alındı.

İHA GÖRÜNTÜLEDİ F-16 VURDU

PKK’nın tepe kadrosunda bulunan te-röristler Bayraktar TB2 İHA ile tespit edildi. TSK’ya -F16 uçakları tarafından hava harekatı yapılması için gerekli koordineler kuruldu.  MİT’in tespit ettiği hassas koordinat, hava harekatıyla tam isabetle vuruldu.

RIZA ALTUN AĞIR YARALI

Bayık’a yakın olduğu bilinen te-rörist Mikail Özdemir ve örgütün sözde Dış İlişkiler Komitesi’nde faaliyet gösteren Emrullah Dursun’un da aralarında bulunduğu üst düzey te-rör örgütü öld-ürüldü.

Yabancı basın organlarında sözde “Dışişleri Bakanı” diye lanse edilen Rıza Altun ise operasyonda ağır yaralandı. Altun’un akıbeti henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir