Pensilvanya’da hareketli dakikalar

Austin Davos… O Fetullah’ı kampında 3,5 yıldır güvenlik görevlisi olarak çalışıyor.  Ondan edinilen bilgiye göre, şüphelinin bulunduğu noktayı gören iki kamera da aslında çalışmıyordu.

“BURAYI GÖSTEREN KAMERALAR ÇALIŞMIYOR”

Görevli, AA muhabirinin “şüphelinin eşkaliyle ilgili” sorularına yanıt vermedi. Bu kişinin kameralar tarafından tespit edilmiş olması gerektiği yönündeki soruya, “Burayı gösteren kameralar çalışmıyor.” açıklamasında bulundu.

ŞÜPHELİNİN GÖRÜNTÜSÜ YOK

Güvenlik görevlisinin söylediklerine göre işte bu yüzden şüphelinin görüntüsü yok. Austin Davos, söz konusu iki kameradan birisinin bir süredir bozuk olduğunu, diğerinin ise dün bozulduğunu ileri sürdü.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNDEN KAÇAMAK YANIT

Kapıdaki güvenlik görevlileri, muhabirin “Elinizde şüphelinin eşkali var mı?” şeklindeki soruya ise “Hayır. Bunu polise sorun” cevabını verdi.

FETULLAH’IN YENİ OYUNU MU

Yüksek güvenlik tedbirleri alındığı bilinen kamptaki kameraların birdenbire “bozulmuş” olması dikkat çekici. Akıllarda acaba bu da Fetullah’ın bir oyunu mu sorusunu bırakıyor. Ayrıca ilk gelen ifadeler şüphelinin silahlı olduğu yönündeydi. Ancak görevlilerden alınan bilgilere göre bunu doğrulayacak hiçbir bulgu yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir