Parasızlık töreni iptal ettirdi

Parasızlık yüzünden töreni iptal etmek durumunda kaldılar. Amerika Birleşik Devletleri Türkiye’ye ekonomik savaş ilan etti etmesine ama kendi ülkesinde yaşanan ekonomik buhranı görmezden geldi.

TRUMP’IN EKONOMİ YALANLARI

Son günlerde Amerikan piyasalarındaki yaşanan dalgalanma, ABD ekonomisini sarsmaya devam etse de Trump geçtiğimiz günlerde attığı tweette “Ekonomimiz hiç olmadığı kadar iyiye gidiyor.” demiş ve şu açıklamayı yapmıştı;

“Para, sevgili DOLARIMIZIN şimdiye dek nadiren rastladığı bir biçimde üstüne yağıyor, şirket gelirleri olmadığı kadar yüksek, enflasyon düşük, iş dünyasında iyimserlik hiç olmadığı kadar yüksek. Onlarca yıldır ilk defa, çalışanlarımızı koruyoruz.

TOPA TUTTULAR

ABD Başkanı’nın attığı bu tweet özellikle Trump muhalifleri tarafından aşırı tepkiyle karşılandu. Trump’ı yalancılıkla suçlayan ABD’li muhalifler ülkenin felakete doğru sürüklendiğini savundu.

PARA OLMAYINCA TÖREN İPTAL

Bu krizin ardından Pentagon, ABD Başkanı Donald Trump’ın Gaziler Günü’nde yapılmasını istediği askeri geçit töreninin bu yıl yerine gelecek sene yapılacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir