Olayın kahramanı o anlatı anlattı

Medrese Alimleri Vakfı Başkanı Tayyip Elçi, AA’ya röportaj verdi. Elçi “Erdoğan prompterin bozulması nedeniyle konuşamadı” yalanını deşifre etti.

YAŞANANLARI ANLATTI

“Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kanaat önderleri iftara davet edilmişti. Sayın Cumhurbaşkanımızın protokol masasında yer almıştık. Beraber yemek yedik, sohbet ettik. Akşam namazı vakti gecikince Cumhurbaşkanımızdan izin isteyerek namaz kılmak için ayrıldım. Ben ayrılırken Sayın Mehdi Eker konuşuyordu. Döndüğümde Sayın Cumhurbaşkanımız konuşuyordu.  Korumaları da sahnenin ön tarafında hilal şeklinde bir şerit oluşturmuşlardı.”

Elçi, korumaların  nezaketle, “Hocam konuşma başladı. Önden değil de arkadan dolanıp, gitseniz.” dediğini ve tam bu sırada olan biteni Erdoğan’ın fark ettiğini söyledi.

“Ben de o an için ne oldu anlamadım. Geldiğimde benim oturduğum sandalyede bir vatandaşın oturduğunu gördüm. Sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın oturduğu sandalye boştu. Bir an tereddüt ettim. Sayın Cumhurbaşkanımız bana işaret ederek ‘buyurun’ dedi. Cumhurbaşkanımızın sandalyesine oturarak, konuşmalarını dinledik.” dedi.

“ALİCENAPLIK GÖSTERDİ”

Elçi, bu sırada Erdoğan’ın kulağına eğilerek, “Hocam korumalar yanlış yaptı. Kusura bakmayın.” dediğini belirterek, “Bir alicenaplık gösterdi. Kendisi misafirine yapılan bu muameleyi hoş görmedi ve o süre içerisinde konuşmasını kesti. Arkasından da haddimiz olmayarak bir nevi özür diledi.” diye konuştu.

“PROPAGANDA MALZEMESİ YAPILMASI TRAJİKOMİK”

Yaşanan bu olayın bazı basın yayın organlarında “promter bozuldu Erdoğan konuşamadı” denmesine dikkat çeken Tayyip Elçi, “Allah bizden herhangi bir haberi aldığımızda hemen inanmamamızı, araştırmamızı istiyor. Özellikle kasıtlı haber yapan medyanın ne kadar büyük bir yanlışta olduğunu gördük. Cumhurbaşkanlığına aday olmuş bir zatın da mitinginde bunu propaganda malzemesi yapması bunun üzerinden rakiplerini vurmaya çalışması ayrıca trajikomik geldi. açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir