Odatv’nin kalemşöründen skandal! Ayetleri böyle çarpıttı

İslam düşmanlığını gizlemeyen karanlık Odatv bu kez Helal Akreditasyon Kurumu’nu hedef aldı. İslam’ı ve Müslümanları her gün sanki başkası hedef almıyormuş gibi “Müslümanları kandırıyorlar” diye bir manşetle Müslümanların aklını bulandırma girişiminde bulundu. Yahudilerde de bulunan aynı sistemin de bulunmasına rağmen onlara sessiz kalan Odatv, söz konusu Müslümanlar olunca veryansın etti.

ODATV’DEN SKANDAL ÇARPITMA!

Adnan Oktar ile de kirli ilişkileri olan Odatv’de skandal bir çarpıtma yapıldı.Helal Akreditasyon Kurumu‘nun kurulmasından rahatsız olan Odatv’nin kalemşörü Aydın Tonga, Kur’an ayetlerindeki ifadeyi değiştirerek Müslüman din adamlarını hedef aldı. Sol zihniyetin dini nasıl çarpıtarak kullandıkları da bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Ruhbanlar ile Hahamlardan bahsedilen Tevbe Suresi’nin 34 ve 35. ayetlerini saptıran Aydın Tonga, Müslümanların gıda denetimi için uygulamaya koyduğu Helal Gıda Sertifikasyonu’yla ilişkilendirerek “Ey iman edenler! Bilin ki yahudi din bilginlerinin ve hıristiyan din adamlarının birçoğu halkın mallarını haksızlıkla yerler ve Allah yolundan alıkoyarlar. Altın gümüş biriktirip Allah yolunda harcamayanları elem veren bir azapla müjdele!” ifadesini değiştirerek aşağıdaki ifadeleri yazdı.

Diyanet’te yer alan meale göre;

Tevbe 34: Ey iman edenler! Bilin ki yahudi din bilginlerinin ve hıristiyan din adamlarının birçoğu halkın mallarını haksızlıkla yerler ve Allah yolundan alıkoyarlar. Altın gümüş biriktirip Allah yolunda harcamayanları elem veren bir azapla müjdele!
Tevbe 35: O gün bunlar cehennem ateşinde kızdırılıp onların alınları, böğürleri ve sırtları dağlanacak: İşte yalnız kendiniz için toplayıp sakladıklarınız; tadın şimdi biriktirip sakladıklarınızı!

Elmalılı Hamdi Yazır’ın mealine göre ise;

Tevbe 34: Ey iman edenler, şurası bir gerçektir ki, yahudi hahamları ile hıristiyan rahiplerinin bir çoğu insanların mallarını haksız yere yerler ve Allah yolundan saptırırlar. Bir de altın ve gümüşü hazineye doldurup, onları Allah yolunda sarfetmeyenleri bu yüzden acıklı bir azap ile müjdele!

“ONLAR BİLE BİLE ALLAH NAMINA YALAN SÖYLERLER”

Kur’an’ın ayetlerini kullananlara Kur’an böyle cevap veriyor:

Ali İmran 78: Bir de onlardan bir grup vardır ki, siz onu kitaptan sanasınız diye, dillerini kitaba bakarak eğip büğerler. Oysa o, kitaptan değildir. Yine: «O, Allah tarafındandır.» derler. Oysa Allah tarafından değildir. Ama, bile bile Allah namına yalan söylerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir