O isim ortaya çıktı

Benyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen gazetede yayınlanan yazıda Hakan Fidan ile Irak’ta ABD operasyonuyla öldürülen İranlı General Kasım Süleymani karşılaştırılıyor, ve Fidan’ın durdurulması gerektiğinin altı çiziliyordu. Bu yazı Türkiye’de de büyük yankı uyandırmış Anadolu Ajansı haberi abonelerine “Netanyahu’ya yakın gazete, Hakan Fidan’ı hedef gösterdi” başlığıyla servis etmişti. Yazının harareti hala sönmüş değil.

Uganda gezisine katıldı

Hal böyleyken İsrail gizli servisi MOSSAD’ın başında bulunan ve “manken” lakabıyla anılan ve basına çok fazla fotoğrafı sızmayan Yossi Cohen ortaya çıktı. Netanyahu ile yakınlığı bilinen muhtemelen Hakan Fidan ile ilgili yazıyla doğrudan ilişkili olan Cohen kameralardan kaçmayı başaramadı.

Görev süresi bu yıl doluyor

Netanyahu’nun geçtiğimiz hafta Uganda gezisine katılan Yossi Cohen’in fotoğrafta arkası dönük bir biçimde oturduğu görülüyor. Gözlük kullanmayı seven Cohen’in gözlüksüz hali dikkat çekiyor. Anlaşılan Cohen Tel-Aviv’in Kuzeyinde bulunan ve Gillat Kavşağı’na bakan manzaralı odasında bu sıralar çok fazla oturmuyor. Oturmaması da gayet normal bu coğrafyada oturanlar hep kaybediyor. Cohen’in görev süresi bu yıl sona eriyor.

Milli Gazete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir