Nbc’nin iddiası doları düşürmeye başladı

Türkiye ile ABD arasındaki rahip Brunson krizi çözülüyor mu? NBC News, pastör Andrew Brunson’ın ekonomik rahatlama karşılığında bırakılacağını öne sürdü. Gündeme bomba gibi düşen bu iddianın ardından dolar kuru Türk lirası karşısındaki değer kaybını sürdürdü.

Türkiye ve ABD kamuoyu rahip Brunson davasına kitlendi. NBC News, ABD’nin Türkiye ile masaya oturduğunu ileri sürerek Brunson’ın serbest kalacağını iddia etti. Habere göre Beyaz Saray iki yıl aranın ardından Brunson’ın ABD’ye geri dönmesini bekliyor.

“DETAYLAR NETLEŞMEDİ”

Haberde “Brunson’un bir sonraki mahkeme duruşmasında kendisine verilen bazı suçlamalar düşüldükten sonra serbest bırakılması bekleniyor” ifadesine yer verildi. Anlaşmanın detaylarının henüz netleşmediği de haberde belirtildi.

DURUŞMA YARIN GÖRÜLECEK

ABD’li pastör Andrew Brunson’ın avukatı İsmail Cem Halavurt, müvekkiline yönelik uygulanan ev hapsinin cuma günü görülecek duruşmada sonlandırılmasını beklediklerini belirtmişti.

DOLAR DEĞER KAYBEDİYOR

Enflasyonun açıklanmasıyla birlikte 6’liranın altına inen dolar kuru tekrar 6.20’lere kadar yükselmişti. NBC News’in “anlaşma” haberinin ardından dolar bir kez daha değer kaybetmeye başladı. Dolar halen 5.91-5.94 arasında işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir