Mustafa İnce’den büyük vurgun

İzmir Güzelbahçe İlçesi’nin CHP’li belediye başkanı Mustafa İnce, skandal üstüne skandala imza atıyor. 400 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu alana villa konduran İnce, ilçeden müteahhitlik işleri yapan bir kişinin belediyeye hibe ettiği lüks aracı da makam aracına çevirdi.

CHPli belediyede İnce vurgun

İzmir’in turistik ilçesi Güzelbahçe’nin CHP’li belediye başkanı Mustafa İnce, 400 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu tarım arazisi üzerine ‘tarımsal yapı izniyle’ lüks villa kondurdu. Güzelbahçe’nin en güzel yerinde asırlık zeytin ve mandalina ağaçları kesilerek inşa edilen villada oturan Başkan İnce’nin son icraatı ise, lüks konutunun bahçesine yarı olimpik yüzme havuzu yaptırmak oldu. İlçedeki birçok sitenin havuzunu ‘imar projesinde yok’ gerekçesiyle mühürleyen İnce’nin kendi villası için imar kanununu delik deşik etmesi şaşkınlık yarattı.

HİBE LÜKS ARAÇ!

CHP’li Başkan İnce’nin tepki çeken icraatlarından biri de ilçede inşaat işleri yapan bir müteahhitin belediyeye hibe ettiği lüks araca binmesi oldu. Güzelbahçe’de lüks konut projeleri inşa eden müteahhitin 800 bin lira değerindeki 35 ACK 058 plakalı aracı neden bedelsiz olarak belediyeye bağışladığı merak konusu oldu. 1 Haziran 2018 tarihinde alınan Meclis kararıyla belediyeye bağışlanan lüks araç Başkan İnce tarafından kullanılıyor.

AYAĞINDAN VURULDU

2009 yılından itibaren Güzelbahçe Belediye Başkanı olarak görev yapan Mustafa İnce bir süre önce tarım arazisi üzerindeki lüks villasının yakınlarında bir trafik tartışması sırasında ayağından vurularak yaralandı. Olayın sorumluluğunu önce parti içindeki muhaliflere yıkmaya çalışan İnce, saldırganın kısa bir süre içinde yakalanmasıyla ağız değiştirdi. İnce’yi mafya usulüyle ayağından vuran saldırgan ifadesinde “Yol tartışmasında sinirlendim vurdum” dedi. İnce, ilk duruşmada saldırgandan şikayetçi olmadı. İnce’nin şikayetini geri çekmesi üzerine saldırgan serbest bırakıldı.

Kaynak: Takvim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir