Muharrem yıkılmadım ayaktayım diyor

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, 23 Haziran İstanbul seçiminin ardından ortaya çıkan yeni siyasi olguları hatırlattı. Yaşanan siyasi hereketliliklerle ilgili bilgi toplamaya çalıştığını belirten Alçı, Ali Babacan hareketinin en çok merak edilen olgu olduğunu belirtti. Lakin Babacan, Ahmet Davutoğlu ve İBB’yi kazanan Ekrem İmamoğlu konuşulurken bir ismin unutulduğunu ifade eden Alçı, bu kişinin Muharrem İnce olduğunu söyledi.

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Ahmet Davutoğlu’nun yeni siyasi parti kurmasını istemediğini iddia eden Nagehan Alçı, Davutoğlu’nun parti kurma takıntısına sahip olmadığını, Babacan hareketine sıcak baktığını öne sürdü.

“Bazı noktalarda beni ikna etti”

Alçı Muharrem İnce’ye dair şunları yazdı:

“2023’e giden yolda bir yandan Ali Babacan diğer yandan Ekrem İmamoğlu öte yandan Ahmet Davutoğlu derken herkesin unuttuğu bir isim daha var: Muharrem İnce. Bugün bir Muharrem İnce olgusundan da bahsetmeliyiz.

Ben hem bu köşede hem de Habertürk TV ekranlarında “Ekrem İmamoğlu’nun çıkışı Muharrem İnce’nin bitişi oldu” diye çok söylemiş bir gazeteciyim ama 2023 yolunda Muharrem İnce pes etmiyor.

Onunla ilgili yorumlarım üzerine Muharrem İnce geçen hafta içinde beni aradı ve tamamen kayıtdışı olmak üzere uzun bir konuşma yaptık. İnce’nin o konuşmada önümüzdeki süreci yüksek bir siyasi zekayla yorumladığını söylemeliyim. Bazı noktalarda beni ikna etti. Yani Muharrem İnce Hareketinin de önümüzdeki süreçte sürprizleri olabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir