Moskova’dan açıklama geldi

Esed re-jimine her türlü kat-liam için yeşil ışık yakan Moskova yönetimi, 33 Türk askerinin şe-hit edilmesinin ardından pes dedirten bir açıklama yaptı.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasında, Türkiye’nin kendilerine bölgede asker olup olmadığı konusunda bir bilgi vermediğini iddia edilerek şu ifadeler kullanıldı: “27 Şubat’ta Su-riyeli militanlar İd-lib’de hükümet güçlerine yönelik geniş çaplı bir sal-dırı denedi. Açılan topçu ateşinde Türk askerleri de vurulan Su-riyeli mi-litanlarla beraberdi. Türkiye, Rus ordusunu Türk askerlerinin bölgedeki varlığına ilişkin bilgilendirmedi. Türkiye’den sağlanan bilgiye göre, Türk askerlerinin orada olmaması gerekiyordu. Rus uçakları, Türk askerlerinin bulunduğu bölgelere yönelik sal-dırı gerçekleştirmedi.”

PİŞKİN TEKLİF

Açıklamanın devamında “Türkiye’nin kayıpları sonrası ateşkesi uygulamaya hazırız” ifadeleri kullanıldı.

RUS İSİMDEN KÜSTAH SÖZLER

Tansiyonu iyiden iyiye yükselten bir açıklama da Rus parlamentosunda Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov’dan geldi. Reuters’ın Interfax’tan aktardığı açıklamaya göre Cabarov, Türkiye’nin İd-lib’e yapacağı geniş çaplı bir operasyonun Ankara için kötü şekilde sonuçlanacağını öne sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir