Minarelerden rahatsız oldular

Minarelerden rahatsız oldular, şimdi yasaklanmasını istiyorlar… Almanya’da muhalefet partilerinden sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD), Bavyera eyalet meclisinde minarelerin yasaklanmasını talep eden bir önerge sundu. Önerge diğer partiler tarafından reddedildi ama eyalet parlamentosunun ilgili komisyonuna yönlendirildi.

İslam düşmanı AfD önergede, “Bir camiye ait olmayan bir minarenin bir siyasi-dini sembol olmaktan öte bir anlamı olamaz ve bu nedenle temel haklar arasında yer alan dini vecibelerin yerine getirilmesi kapsamına girmez” denildi. Bunun ötesinde minarelerin “Hristiyanlık ögeleri içeren kültür varlıklarının korunması” açıklamasını yaptı.

300 CAMİDE 6 MİNARE VAR

Sosyal Demokrat Partili milletvekili Arif Taşdelen Bavyera’da 300 civarında cami bulunduğunu ve bunlardan sadece altısında minare olduğunu belirtti.

İSKLAM DÜŞMANI IRKÇI AFD YÜKSELİYOR

2017 yılının Eylül ayındaki milletvekili genel seçimlerinde yüzde 12,6’lık oy oranına ulaşarak 94 milletvekili çıkaran Almanya için Alternatif (AfD) parlamentoyla ana muhalefet partisi olarak tanıştı. Taraftarları da sürekli artıyor.

One comment

  1. O zaman Turkiye deki ve oteki Islam ulkelerindede kilise canlari yasaklansin.Bunlar adi,serefsiz,pilik bir topluluktur.Halen nazi dusu goruyorlar.Hepsi nazidir.Bek bilirim ,hele helede AHollanda lilar va r ya,Almanlardan daha cok nazidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir