Metiner’den çok sert tepki

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi üyelerinden Hasan Damar’ın Bursa’da bir salon toplantısında partililere hitaben yaptığı “Allah’a şükürler olsun, şu anda Türkiye’nin en güçlü partisi Saadet Partisi’dir. Çünkü anahtardır anahtar! Türkiye’yi ve İstanbul’u kaybettiren de Saadet Partisi’dir. Bunu herkes bilsin.” ifadeleri Ak Partililer tarafından tepkiyle karşılandı. Saadet Partili Damar’ın konuşmasını Yeniakit.com.tr’ye değerlendiren AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, “Allah sizi Kılıçdaroğlu ile haşreylesin” dedi.

Avrupa Milli Görüş Teşkilatı kurucularından Saadet Partili Hasan Damar’ın Erdoğan’a yönelik eskiden bu yana kindar bir tutum içinde olduğuna işaret eden AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, “Bu çekirdek kadro, RP döneminde de Erdoğan’dan hiç hazzetmezdi. Millet tarafından sevilen sayılan Erdoğan’ı kendileri için tehdit unsuru olarak görürlerdi.” diye konuştu.

“Kılıçdaroğlu’nu Erdoğan’a tercih eden SP yönetimi iflah olmaz”

Metiner, “AK Parti’ye kaybettirerek CHP’ye kazandırmayı böbürlenerek anlatan bir anlayış, Erbakan Hocamızın Milli Görüş anlayışını tarihe uğurlayan ihanetçi bir anlayıştır. SP’nin tepedeki çekirdek kadrosu Erdoğan karşıtı ve Kılıçdaroğlu yanlısıdır. Bir başka deyişle Kılıçdaroğlu’nu Erdoğan’a tercih edecek kadar iflah olmaz bir inhiraf çizgisindeler.” eleştirisinde bulundu.

“Aynı çekirdek ekip Erdoğan’ın başkan olmasını engellemeye çalıştı”

Bu çekirdek kadro, RP döneminde de Erdoğan’dan hiç hazzetmediğini belirten Metiner, şöyle konuştu: “Millet tarafından sevilen sayılan Erdoğan’ı kendileri için tehdit unsuru olarak görürlerdi. En tepede yönetici oldukları için Erdoğan’ı siyaseten bitirmek için ellerinden geleni ardlarına koymaktan kaçınmazlardı. Geleneğimizde olmadığı halde Mustafa Baş’ın tercih oylarıyla seçilmesini, Erdoğan’ın mazbatasının alınarak itibarsızlaştırılmaya çalışılmasını hep bu çekirdek ekip organize etti. Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanı olmasını türlü ayak oyunlarıyla engellemeye çalışanlar da hep bu çekirdek ekipti.”

“Allah sizi Kılıçdaroğlu ile haşreylesin”

AK Parti eski Milletvekili Metiner, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün SP üzerinden Kılıçdaroğlu’nu Erdoğan’a tercih etmeleri bizi üzse bile şaşırtmıyor. O yüzden ‘AK Parti’ye İstanbul’da biz kaybettirdik. Tekrar biz kaybettireceğiz!‘ demekten gurur duyan bir anlayışa şunu deriz sadece; Allah sizi öteki dünyada da Kılıçdaroğlu gibilerle haşreylesin!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir