Melaine adeta hapiste

Donald Trump’ın eski yardımcısı Omarosa Newman, yeni yayınladığı kitabında çok konuşulacak bir iddia da bulundu. Dengesiz adlı kitabında Newman Trump’ın görev süresi içinde boşanma davası açılması ya da kendisini terk etmesi hâlinde Slovenya göçmeni eşini ülkeden sınır dışı etme tehdidinde bulunduğunu yazdı.

Geçtiğimiz günlerde Melaine Trump’ın boşanmak için gün saydığı haberleri yayımlanmıştı. Newman, Trump’ın görev süresi içinde boşanma davası açılması ya da kendisini terk etmesi hâlinde Slovenya göçmeni eşini ülkeden sınır dışı etme tehdidinde bulunduğunu duyurdu.

Aralık ayında görevine son verilen Newman, “Melania’nın görevdeyken kendisini küçük düşürmesi hâlinde Trump onu cezalandıracak bir yol bulacaktır” açıklamasını yaptı..

EİNSTEİN VİZESİ

Melania, 1998’de ‘Einstein’ vizesiyle ABD’ye gelmişti. Bu vize, sahasında en üst seviyede olan kişiler için veriliyor. Modellik yapan Melania’nın böyle bir vizeyi nasıl alabildiği ise hala tartışma konusu.

First Lady, Trump’la evlendikten bir sene sonra, 2006’da da Amerikan vatandaşı oldu. ABD yönetimi son günlerde böyle tartışmalı şekilde vatandaşlığa alınanları vatandaşlıktan atmaya başladı.

Newman, bunda eşi üzerinde tehdit oluşturması gayesiyle Trump’ın şahsi teşebbüslerinin etkili olduğunu vurguladı. Beyaz Saray’daki az sayıdaki Afro-Amerikalılardan biri olan Newman, Trump’ın seçim kampanyasında görev almış, seçilmesinin ardından Trump’ın yardımcısı olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir