McKinsey’de son nokta koyuldu

AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı’nda konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, McKinsey ile yapılan anlaşma hakkında devam eden tartışmalara son noktayı koydu.

“HİÇ GEREK YOK, BİZ BİZE YETERİZ”

Başkan Erdoğan, tüm bakanları uyardığını kimseden fikri danışmanlık hizmetinin alınmayacğaını söyledi.

Erdoğan, “Bütün Bakan arkadaşlarıma, ‘Bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız’ dedim. Hiç gerek yok, biz bize yeteriz.” şeklinde konuştu.

“KRİZ BERABERİNDE FIRSAT GETİRİR”

“Döviz kurunun bir anda böyle bir artış göstermesini sadece ekonomik sebeplerle izah etmek mümkün değildir” diyen Erdoğan, bunu söylemekle sorumluluktan kaçmadıklarını, yalnızca durum tespiti yaptıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı, şöyle devam etti: “Şu gerçeği hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Her kriz beraberinde birçok fırsatı da getirir. Milletimizi fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz. Devlet yönetimi olarak bu krizin üstesinden gelmek için normal şartlarda yıllara sari olarak yapabileceğimiz büyük reformları ve köklü değişimleri kısa sürede hayata geçirdik, geçiriyoruz.”

Erdoğan, özel sektörün krizi fırsata çevirecek maharete sahip olduğuna inandığını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizi kendi reçetelerimizle, kendi çözümlerimizle, kendi programlarımızla hedeflerimize ulaştıracağız. Bu can bu tende oldukça hiç kimse Türkiye’yi yeniden uluslararası kuruluşların boyunduruğu altına sokamaz. Elbette her türlü yatırıma, her türlü desteğe, her türlü katkıya açığız. Yeter ki bunun bedelini bize, egemenliğimize ve geleceğimize göz dikerek ödetmeye çalışmasınlar.”

Cumhurbaşkanı, ekonomide sorunların olduğunu dile getirerek “Gerçeklerle yaşadıklarımız arasında büyük bir orantısızlık var. Bu nedenle işin altında başka şeyler arıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir