Kritik toplantıdan açıklamalar

Rusya’nın başkenti Moskova’daki 8. Üst Düzey İşbirliği Konseyi Toplantısı’nda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, basın önünde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları; 6 milyon Rus vatandaşını konuk ederek rekor kırdık. Hedefimiz 100 milyar dolar ticaret hacmine ulaşmak

PUTİN’DEN ‘S-400’ AÇIKLAMASI!

Rusya Devlet Başkanı Putin’in açıklamaları şu şekilde;

Rusya ve Türkiye olarak Suriye’de gerginliğin düşürülmesi için çalışıyoruz. Karma ekonomik komisyonun eşbaşkanları arasında da bir toplantı yapıldı. Geçen sene bizim ticaret hacmimiz 25.5 milyar dolar seviyesine ulaşmıştı. Ticareti artırma amacına mevcut engellerin kaldırılması faydalı olabilir.

Rusya ve Türkiye arasında enerji arasındaki işbirliği stratejik seviyeye ulaşmıştır. Rusya’nın Türkiye tüketicilerine doğalgaz sevkiyatını artırmasında Türk Akımı projesi etkili olacaktır. Kararlaştırdığımız gibi bu y

Diğer proje Akkuyu Santrali’nin inşa edilmesi. 2023 yılında birinci santrali tamamlamak istiyoruz. Bu projeyi hızlandırmak için Türk yatırımcılarla anlaşmayı tamamlamak lazım. Askeri sanayi ve savunma alanında işbirliğimiz var. Gündemimizde S-400’lerin sevkiyatının tamamlanması var.

İnsani alanda da ilişkilerimiz gelişmektedir. Bu karşılıklı turizmi artıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir