Koltuk için satışlar başladı

Genel sekterliğin güçlü olduğu CHP’si artık Kemal Kılıçdaroğlu dikatatörlüğü ile yönetiliyor. Her seçimden hezitmerle ayrılan genel başkan Kemal  Kılıçdaroğlu, koltuğu bırakmak yerine yine en iyi bildiği şeyi taparak MYK’yı değiştirme kararı aldı. Kılıçdaroğlu ilk olarak 18 olan MYK üye sayısını 12’ye düşürecek. Sonra da MYK’da değişime gidecek. İlk defa MYK’nın neredeyse tamamına yakınını değişecek. Şu ana kadar partiden sızan ilk bilgilere göre Gamze Akkuş İlgezdi ile Akif Hamzaçebi’nin dışında bütün üyeler değişiyor.

İZMİR’İ KAYBETME KORKUSU SARDI

Akşam Gazetesi’nin haberine göre Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Muharrem İnce için “Sıradan ve kaba bir adam” tweeti attığı için çizik yedi. Özellikle milletvekili olarak seçildiği İzmir’de neredeyse herkesle kavga olan Özkan istenmeyen adam ilan edildi. Gittiği her yerde Büyükşehir adayı olacağını söyleyen Özkan’ı mecburen yönetimden alan Kılıçdaroğlu’nun İzmir için formül aradığı öğrenildi. Üç defa “Değişim” çağrısı yapan Aziz Kocaoğlu’nun yerel seçimlerde nasıl bir tavır takınacağı ise merak ediliyor. CHP ilk defa İzmir’i kaybetmenin korkusunu yaşıyor.

ONURSAL’IN İSMİNİ ÇİZDİ

Genç milletvekillerinden olan Onursal Adıgüzel’i de seçim gecesi arızalanan sistem yedi. Çok sayıda okuldan veri girilemediği için kitlenen sistemden Adıgüzel sorumluydu. Yeni MYK listesinde Adıgüzel’in ismini çizdi. Bülent Tezcan ile Tekin Bingöl’ün de örgütten yükselen tepkiler yüzünden kızağa alınması bekleniyor. Bingöl’ün Ankara’dan belediye başkan adaylığı için böyle bir karar alındığını söylediği öğrenildi.

BELGE SIZINTILARI

Kurultay kararı çıkmaması üzerine İnce’ye yakınlığıyla bilinen bir ekibin gizliden harekete geçtiği öğrenildi. Cumhuriyet Halk Partisi kulislerinde herkesin isim isim açıkladığı bu isimler Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla ilgili bilgi belge sızdırdıkları öğrenildi. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili paylaşımlara hız verileceği konuşuluyor.

TÜZÜK İÇİN TOPLANTI YAPILACAK

600’ün üzerinde imza toplamalarına karşın geri çekilen ve iptal edilenlerle kurultay kararı çıkartamayan muhalifler B planlarını devreye sokuyor. Yarın Ankara’ya gelecek olan delegeler tüzük kurultayı için  start verecekler. Yerel seçimler öncesi Kılıçdaroğlu’nun gücünü düşürmeyi planlıyorlar

İSTANBUL SİL BAŞTAN OLACAK

CHP yönetiminin ‘Kurultay yok’ kararıyla birlikte Muharrem İnce ekibiyle hareket eden belediye başkanları da büyük bir şok yaşadı. Başta İnce’nin dünürü olan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Kartal Belediye Başkanı Altınok’un aday yapılmamasına kesin gözüyle bakılıyor. Kılıçdaroğlu yeni MYK belirlendikten sonra buralara yeni isimler belirleyeceği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’na bu konuda en büyük desteği ise Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olacak olan Gökan Zeybek verecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir