Koç’a tepkiler büyüyor

Fenerbahçe’nin 21 yıl sonra evinde Galatasaray’a mağlup olmasının ardından yaşananların sorumlusu olarak gösterilen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmaları Mehmet Uçum ve Yiğit Bulut’tan sert tepki geldi. Mehmet Uçum, “Çekilin bence, Fenerbahçe sizin bu seviyesizliğinize layık değil” derken, Yiğit Bulut, “Camialarımızı hiç kimsenin siyasi hırslarına, hiçbir ailenin devlet ile düello yapmasına alet etmeyelim” paylaşımı yaptı.

Süper Lig’in 23. haftasında Galatasaray’a, Ülker Stadı’nda Fenerbahçe’yi 3-1 mağlup ederek 1999’dan bu yana bir ilki başardı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kendisine tepki gösteren taraftarların üzerine atıldı ve yumruklaştı. Maçın sona ermesinden dakikalar sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Mehmet Uçum, Ali Koç’u hedef alarak ‘Fenerbahçe’ye yük olmayı bırakın’ sözleriyle istifa çağrısı yaptı.

Yiğit bulut: devletle düello

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir diğer danışmanı Yiğit Bulut da sosyal medya hesabından ‘camialarımızı hiç bir ailenin devlet ile düello yapmasına alet etmeyelim’ diyerek, Fenerbahçelilere Ali Koç’tan kurtulmaları çağrısı yaptı. İşte Yiğit Bulut’un o paylaşımları:

Twitter’da Yiğit Bulut’un paylaşımı binlerce beğeni aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir