Kılıçdaroğlu neden gizli görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Kalamış Marina’da özel bir yatta sır bir görüşme yaptığı ortaya çıkmıştı. Kılıçdaroğlu’nun görüştüğü gizli ismin Abdullah Gül olduğu ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok konuşulacak bir görüşme trafiği ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde Ankara’dan apar topar İstanbul’a gelen Kılıçdaroğlu’nun özel bir yatta bir saatlik gizemli bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenilmişti. Kılıçdaroğlu’nun zamanlamasının da manidar bulunan görüşmeyi kiminle yaptığı ortaya çıktı. Sır görüşmenin detaylarını kaleme alan Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, Kılıçdaroğlu’nun görüştüğü ismin Abdullah Gül olduğunu açıkladı.

KORUMALARI BİLE DIŞARDA BEKLETTİ

Kılıçdaroğlu’nun, Ankara’dan İstanbul’a 18.30 uçağıyla geldi. Korumalarını bile dışarıda bırakarak özel bir yata geçtiği ve “özel” biriyle görüştü.

Gül’ün adı son dönemde siyasete bir adım ileri iki adım geri atmasıyla ünlense de asıl siyasi bağının Kılıçdaroğlu ile olduğu biliniyor. Bu bağın gücünü, Kılıçdaroğlu’nun, onu cumhurbaşkanı adayı yapmak konusundaki ısrarından biliyoruz.

GÖRÜŞMENİN NEDENİ İSTANBUL SEÇİMLERİ

Sabah yazarı Mahmut Övür’e göre görüşmenin nedeni yeni kurulacak sözde muhafazakar parti değil, İstanbul seçimleri…

Övür’e göre YSK’daki oylama 6’ya 5 gibi kritik bir oy oranıyla bitebilir. Gül’ün bir kısım YSK üyesiyle yakın ilişkisi olduğu ileri sürülüyor ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu apar topar bir saatliğine İstanbul’a getiren sır da bu ilişkide olabilir…

YSK ZAN ALTINDA BIRAKILMAYA ÇALIŞILACAK

Yerel seçimlerde İstanbul’da yapılan usülsüzlükler yetmezmiş gibi şimdi de YSK zan altında bırakılmaya çalışılacak.. YSK’nin meşruiyeti sorgulanıp bunun üzerinden siyaset yapılacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir