Kemal’in aday iması partiyi karıştırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde düzenlenen toplantı yaklaşık 8 saat sürdü.

ODTÜ’NÜN RAPORU: CHP BÜYÜKŞEHİRLERİN TAMAMINDA OY KAYBI YAŞADI

Toplantıda, 24 Haziran’da yapılan seçim sonuçlarıyla ilgili ODTÜ’de akademisyen bir ekibin hazırladığı raporun sunumu yapıldı. Sunum sırasında, CHP’nin sahip olduğu büyükşehirlerin tamamında oy kaybı yaşadığının altının çizildiği öğrenildi.

EN BÜYÜK KAYIP ÇANKAYA’DA YAŞANDI

İlçe bazında da değerlendirmeler yapılan sunumda en büyük oy kaybının ise Çankaya ilçesinde olduğunun değerlendirildiği belirtildi

SERT TARTIŞMALAR YAŞANDI

PM’de, partide değişim isteyen üyelerle yönetim arasında sert geçen tartışmalar yaşandığı sızan haberler arasında. Değişim isteyen üyelerin milletvekili seçimleri sırasında yanlış yöntem izlendiğini savunduğu, yönetimin ise bunu kabul etmediği kaydedildi. Aynı üyelerin “küsen seçmenlerin” kazanılması gerektiği yönündeki önerisinin ise yönetim tarafından “küsen seçmen olmadığı” gerekçesiyle kabul edilmediği açıklandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN ÇIKIŞI PARTİLİLERİ ÇİLEDEN ÇIKARDI

Kılıçdaroğlu yönetiminin “yerel seçimlerde sürpriz aday olacağı” yönündeki açıklamalarının da PM’de tartışma konusu oldu. Bazı üyelerin buna, “sürpriz adaya gerek yok, tabandan, parti örgütünden, halkın içinden adaylar olmalı” diye tepki gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir