Kemal bey sahip çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, kısa bir süre içinde bin kişilik “sahra hastanesi” kurduğunu iddia etmişti. İddialardan hemen sonra çekilen görüntülerde, Kılıçdaroğlu’nun “sahra hastanesi” diye yutturmaya çalıştığı yerin, Adana’daki fuar alanı olduğu, boş salonun sadece fuar standartlarıyla bölündüğü ve alana “emanet yatakların” taşındığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Valiliği, “Anılan yer fuar alanı, bu alanda 1000 yataklı bir hastane bulunmuyor. Olması gereken araç-gereç ve tıbbi donanımlar bulunmuyor” bilgisini paylaştı.

Skandalı savundu archicad full version crack

Yaşananların ardından T24’e konuşan Kılıçdaroğlu, özür dilemek yerine kuyruğu dik tutmaya çalışarak Zeydan Karalar’ın skandalını savundu. “Sahra hastanesi adı üstünde sahrada kurduğunuz geçici bir hastanedir.” diyen Kılıçdaroğlu, “Zeydan bey Adana halkının çıkarlarını düşünerek, Adanalılar hastane köşelerinde perişan olmasın diyerek en azından sağlık çalışanlarına buyurun diyerek bir çalışma yapmış. Eksik varsa düzeltilir. Ben kendisini yürekten kutluyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir