Kaşıkçı’nın cansız bedeni nerede

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde hayatını kay-bettiğini duyurdu. Cemal Kaşıkçı’nın ö-lü-münü resmen kabul eden Suudi Arabistan, merhum gazetecinin cansız bedenine ne yapıldığını ise açıklamadı. Reuters’e konuşan Suudi bir yetkili Cemal Kaşıkçı’nın cansız bedenine ne olduğunu bilmediklerini açıkladı.

KAŞIKÇI’NIN CANSIZ BEDENİ NEREDE

Suudi Arabistan’ın Cemal Kaşıkçı’nın cansız bedeninin akıbetini açıklamaması sosyal medyanın da en fazla konuşulan konusu oldu. Çok sayıda kullanıcı yapılan resmi açıklama karşısında “Cemal Kaşıkçı’nın ces-edi nerede” sorusunu yönelten paylaşımlar yaptı. İngilizce olarak açılan #WhereIsTheBody etiketine binlerce tweet atıldı.

İKİ FARKLI AÇIKLAMA

Reuters, Suudi yetkililere göre Cemal Kaşıkçı’nın cansız bedeninin yerel bir işbirlikçiye teslim edildiğini iddia etti. Reuters’e konuşan başka bir Suudi bir yetkili ise ces-ede ne olduğunu bilmediklerini söyledi.

POLİS ORMANDA CANSIZ BEDEN ARADI

Suudi Arabistan’ın Kaşıkçı’nın cansız bedenine ne yapıldığını açıklamaması hem uluslararası hem Türkiye medyasında çıkan iddiaları da güçlendirdi. Cemal Kaşıkçı’nın ces-edinin 3 saat içinde parçalanıp bir yere gömüldüğü yönündeki haberler üzerine İstanbul’da polis ekipleri Belgrad Ormanlarında arama yapmıştı. Güvenlik kaynakları, Kaşıkçı’ya ait cansız beden parçalarını bulabilmek için Yalova’daki bir çiftlik üzerinde yoğunlaşıldığı bilgisini de medya ile paylaşmıştı.

Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul konsolosluğunda ö-l-dürülmesiyle ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını belirten Suudi Arabistan, Kaşıkçı’nın ö-lümünde parmağı olan herkesten hesap sorulacağını ve adalete teslim edileceğini de duyurdu. Suudi Arabistan’da yayımlanan kraliyet kararnamesiyle, Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri görevden alındı. Suudi Arabistan, üst düzey 3 istihbarat görevlisinin de görevden alındığını açıkladı. (haber7)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir